Hakkımızda

Nazmiye Değirmenci Bal    
Marka Kurucusu
 

Aslına bakarsanız, Nazmiye Hanım’ın ilham verici hikayesi Tiramisu ve tatlı tutkusu olan bir kadın polisin İçişleri Bakanlığı – Emniyet Teşkilatından emekli olup hayallerinin peşinden gitmesiyle başladı diyebiliriz. Görev gereği ya da özel olarak gitmiş bulunduğu yurtiçi-yurtdışı seyahatlerinde her zaman orijinal tatlı ve pastaların tadımını yapıp reçeteleri çalışmak gitgide kendisine daha çok ilham vermeye başladı. İleride bir gün bu yolda ilerlemek her zaman gerçekleştirmek istediği bir hayaliydi.

Emekli olmakla hayatın son bulmadığını söylüyor Nazmiye Hanım. Kendisi “Üretmek, toplum odaklı faydalı işler yapmak özellikle kadınların her zaman mottosu olmalı” şeklinde paylaşıyor düşüncelerini. Bu anlamda uzun yıllar onur ve gururla İzmir, Bilecik, Ankara, ve Diyarbakır dahil olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde görev yaptıktan sonra emekli olarak hayallerinin peşinden gitmeye karar verdiğini paylaşıyor.

Sonrasında; Yurtdışı seyahatlerinde tanışmış olduğu şeflerden öğrendiği çeşitli Tiramisu reçetelerini geliştirdi. Fakat bu konuda orijinal lezzeti bulmak ve daha ileriye taşımak için İtalya’ya gitmeye ve daha detaylı bir çalışma içerisine girmeye karar verdi. Böylelikle marka olma yolunda bu işin anavatanı olan İtalya’ya gitti ve aldığı Tiramisu eğitiminden sonra Türkiye’ye dönerek bu lezzeti ülkemizdeki Tiramisu düşkünleriyle paylaşmaya karar verdi. İşin ilginç tarafı, Türkiye’ye döndüğünde yalnızca Tiramisu üzerine ülkemizde bir marka olmadığını fark ettiler. 4 ay süren marka ismi araştırmasında “DUCA” adına karar veren Nazmiye Değirmenci Bal ve ekibi marka tescil onaylarını da alarak, 2018 itibari ile Türkiye’nin ilk Tiramisu markası olan Tiramisu DUCA’ya hayat vermiş oldu.